Autokaupat myös etänä – ilmainen kotiintoimitus ja 14 vrk palautusoikeus. Lue lisää!

Autokauppiaasi Mikkelissä

Olemme luotettava ja vastuullinen asiakasomistajan täyden palvelun autokauppa. Meiltä saat alueen ainoana autoliikkeenä huollon palveluista S-Etukortilla Bonusta ja maksutapaetua. Edustamme suosittuja laadukkaita automerkkejä; Toyota, Mercedes-Benz, Nissan, sekä Opel. Tervetuloa autokaupoille!

Savon Autokeskus
Etelä-Savon Auto

Hietakatu 5
50130 Mikkeli
Näytä kartalla

Soittaminen 010-numeroihin:
0,0835 €/PUH.+0,1209 €/MIN

Myynti

Ma-Pe 09.00-18.00
La 10.00-15.00

Uudet autot
Puh. 010 764 1540

Vaihtoautot
Puh. 010 764 1530

Huolto

Ma-Pe 07.30-16.30
La suljettu
Puh. 010 764 1520
huolto.mikkeli@sok.fi

Varaosat

Ma-Pe 8-16.30
La suljettu
Puh. 010 764 1510
varaosat.mikkeli@sok.fi

Henkilöstö

Myynti

Kari Huttunen

Automyyjä
vaihtoautomyynti
Puh. 050 554 3495
kari.huttunen@sok.fi

Samppa Kurkela

Automyyjä
vaihtoautomyynti
Puh. 044 791 3662
samppa.kurkela@sok.fi

Mikko Kämppi

Automyyjä
Toyota -myynti /
vaihtoautomyynti
Puh. 050 435 1650
mikko.kamppi@sok.fi

Janne Myyryläinen

Automyyjä
Toyota -myynti /
vaihtoautomyynti
Puh. 040 702 5746
janne.myyrylainen@sok.fi

Sami Muhonen

Automyyjä
Mercedes-Benz -myynti /
vaihtoautomyynti
Puh. 050 300 8301
sami.muhonen@sok.fi

Mikko Paasonen

Automyyjä
Mercedes-Benz -myynti /
vaihtoautomyynti
Puh. 050 470 1337
mikko.J.paasonen@sok.fi

Taavi Pulkkinen

Automyyjä
Toyota -myynti /
vaihtoautomyynti
Puh. 050 596 4531
taavi.pulkkinen@sok.fi

Ville-Veikko Pöyry

Automyyjä
Nissan-myynti /
vaihtoautomyynti
Puh. 040 573 3356
ville-veikko.poyry@sok.fi

Ilkka Jähi

Automyyjä
Opel -myynti /
vaihtoautomyynti
Puh. 050 593 1411
ilkka.jahi@sok.fi

Petri Sirén

Vaihtoautopäällikkö
Puh. 050 470 1405
petri.siren@sok.fi

Aleksi Musakka

Myyntipäällikkö
Mercedes-Benz ja Opel -myynti
Puh. 040 570 8236
aleksi.musakka@sok.fi

Ville Kaipainen

Myyntipäällikkö
Toyota -myynti

Puh. 050 578 2000
ville.kaipainen@sok.fi

Huolto

Veikko Kortelainen

Jälkimarkkinointipäällikkö
Puh. 010 764 1512
veikko.kortelainen@sok.fi

Petri Puolakka

Takuukäsittelijä
Puh. 010 7641 514
petri.puolakka@sok.fi

Antti Kaukanen

Huoltoneuvoja
Puh. 010 764 1521
antti.kaukanen@sok.fi

Tommi Mikkonen

Huoltoneuvoja
Puh. 010 764 1524
tommi.mikkonen@sok.fi

Mika Venäläinen

Huoltoneuvoja
Puh. 010 764 1526
mika.venalainen@sok.fi

Osmo Varjo

Huoltoneuvoja
Puh. 010 764 1525
osmo.varjo@sok.fi

Tero Lång

Huoltoneuvoja
Puh. 010 764 1522
tero.lang@sok.fi

Teemu Virtanen

Huoltoneuvoja /
varaosamyyjä
Puh. 010 764 1515
teemu.virtanen@sok.fi

Jani Partanen

Huoltoneuvoja /
varaosamyyjä
Puh. 010 764 1516
jani.partanen@sok.fi

Korikorjaamo

Veikko Kortelainen

Jälkimarkkinointipäällikkö
Puh. 010 764 1512
veikko.kortelainen@sok.fi

Osmo Varjo

Huoltoneuvoja
Puh. 010 764 1525
osmo.varjo@sok.fi

Varaosat

Veikko Kortelainen

Jälkimarkkinointipäällikkö
Puh. 010 764 1512
veikko.kortelainen@sok.fi

Jouko Pirinen

Varaosamyyjä
Puh. 010 764 1513
jouko.pirinen@sok.fi

Teemu Virtanen

Huoltoneuvoja /
varaosamyyjä
Puh. 010 764 1515
teemu.virtanen@sok.fi

Jani Partanen

Huoltoneuvoja /
varaosamyyjä
Puh. 010 764 1516
jani.partanen@sok.fi

Katsastus

A-katsastus

Puh. 040 674 6875

Hallinto

Ilkka Häkkänen

Autokaupan toimialajohtaja
Puh. 050 375 0106
ilkka.hakkanen@sok.fi

Matti Lantta

Jälkimarkkinoinnin ryhmäpäällikkö
Puh. 040 545 2887
matti.lantta@sok.fi

Satu Vauhkonen

Talousasiantuntija
Puh. 044 791 3612
satu.vauhkonen@sok.fi

Sari Sopanen

Myynti- ja markkinointisihteeri
Puh. 044 791 3874
sari.sopanen@sok.fi

Julia Tiihonen

Myyntisihteeri
Puh. 044 791 3619
julia.2.tiihonen@sok.fi

Birgit Tiusanen

Myynnin tuki /
Myyntisihteeri
Puh. 050 341 1063
birgit.tiusanen@sok.fi

Petri Sirén

Vaihtoautopäällikkö
Puh. 050 470 1405
petri.siren@sok.fi

Ota yhteyttä

Täytä yhteystietosi ja olemme sinuun yhteydessä mahdollisimman pian.