Autokaupat myös etänä – ilmainen kotiintoimitus ja 14 vrk palautusoikeus. Lue lisää!

Autokauppiaasi Mikkelissä

Olemme luotettava ja vastuullinen asiakasomistajan täyden palvelun autokauppa. Meiltä saat alueen ainoana autoliikkeenä huollon palveluista S-Etukortilla Bonusta ja maksutapaetua. Edustamme suosittuja laadukkaita automerkkejä; Toyota, Mercedes-Benz, Nissan, sekä Opel. Tervetuloa autokaupoille!

Savon Autokeskus
Etelä-Savon Auto

Hietakatu 5
50130 Mikkeli
Näytä kartalla

Soittaminen 010-numeroihin:
0,0835 €/PUH.+0,1209 €/MIN

Myynti

Ma-Pe 09.00-18.00
La 10.00-15.00

Uudet autot
Puh. 010 764 1540

Vaihtoautot
Puh. 010 764 1530

Huolto

Ma-Pe 07.30-16.30
La suljettu
Puh. 010 764 1520
huolto.mikkeli@sok.fi

Varaosat

Ma-Pe 8-16.30
La suljettu
Puh. 010 764 1510
varaosat.mikkeli@sok.fi

Henkilöstö

Myynti

Veeti Väisänen

Automyyjäharjoittelija
vaihtoautomyynti
Puh. 050 526 7763
veeti.vaisanen@sok.fi

Kari Huttunen

Automyyjä
vaihtoautomyynti
Puh. 050 554 3495
kari.huttunen@sok.fi

Samppa Kurkela

Automyyjä
vaihtoautomyynti
Puh. 044 791 3662
samppa.kurkela@sok.fi

Mikko Kämppi

Automyyjä
Toyota -myynti /
vaihtoautomyynti
Puh. 050 435 1650
mikko.kamppi@sok.fi

Janne Myyryläinen

Automyyjä
Toyota -myynti /
vaihtoautomyynti
Puh. 040 702 5746
janne.myyrylainen@sok.fi

Taavi Pulkkinen

Automyyjä
Toyota -myynti /
vaihtoautomyynti
Puh. 050 596 4531
taavi.pulkkinen@sok.fi

Sami Muhonen

Automyyjä
Mercedes-Benz -myynti /
vaihtoautomyynti
Puh. 050 300 8301
sami.muhonen@sok.fi

Sami Rossi

Automyyjä
Mercedes-Benz -myynti /
vaihtoautomyynti
Puh. 050 433 2308
sami.rossi@sok.fi

 

 

Ville-Veikko Pöyry

Automyyjä
Nissan-myynti /
vaihtoautomyynti
Puh. 040 573 3356
ville-veikko.poyry@sok.fi

Ilkka Jähi

Automyyjä
Opel -myynti /
vaihtoautomyynti
Puh. 050 593 1411
ilkka.jahi@sok.fi

Lasse Pylkkänen

Myyntiavustaja

Petri Sirén

Vaihtoautopäällikkö
Puh. 050 470 1405
petri.siren@sok.fi

Aleksi Musakka

Myyntipäällikkö
Mercedes-Benz ja Opel
Puh. 040 570 8236
aleksi.musakka@sok.fi

Ville Kaipainen

Myyntipäällikkö
Toyota

Puh. 050 578 2000
ville.kaipainen@sok.fi

Huolto

Antti Kaukanen

Huoltoneuvoja
Puh. 010 764 1521
antti.kaukanen@sok.fi

Tommi Mikkonen

Huoltoneuvoja
Puh. 010 764 1524
tommi.mikkonen@sok.fi

Mika Venäläinen

Huoltoneuvoja
Puh. 010 764 1526
mika.venalainen@sok.fi

Osmo Varjo

Huoltoneuvoja
Puh. 010 764 1525
osmo.varjo@sok.fi

Tero Lång

Huoltoneuvoja
Puh. 010 764 1522
tero.lang@sok.fi

Teemu Virtanen

Huoltoneuvoja /
varaosamyyjä
Puh. 010 764 1515
teemu.virtanen@sok.fi

Jani Partanen

Huoltoneuvoja /
varaosamyyjä
Puh. 010 764 1516
jani.partanen@sok.fi

Nico Kirsilä

Huoltoneuvoja/varaosamyyjä
Puh. 010 764 1517
nico.kirsila@sok.fi

Petri Puolakka

Takuukäsittelijä
Puh. 010 7641 514
petri.puolakka@sok.fi

Veikko Kortelainen

Jälkimarkkinointipäällikkö
Puh. 010 764 1512
veikko.kortelainen@sok.fi

Antti Pasonen
Simo Liukkonen
Risto Vauhkonen
Esa Joki
Petri Kelahaara
Martti Harmoinen
Karri Rouhiainen
Jesse Karppinen
Anssi Hämäläinen
Kari Ikonen
Vili Kiukas
Mika Lampinen
Jarkko Putkonen

Korikorjaamo

Osmo Varjo

Huoltoneuvoja
Puh. 010 764 1525
osmo.varjo@sok.fi

Veikko Kortelainen

Jälkimarkkinointipäällikkö
Puh. 010 764 1512
veikko.kortelainen@sok.fi

Varaosat

Jouko Pirinen

Varaosamyyjä
Puh. 010 764 1513
jouko.pirinen@sok.fi

Teemu Virtanen

Huoltoneuvoja /
varaosamyyjä
Puh. 010 764 1515
teemu.virtanen@sok.fi

Jani Partanen

Huoltoneuvoja /
varaosamyyjä
Puh. 010 764 1516
jani.partanen@sok.fi

Nico Kirsilä

Huoltoneuvoja/varaosamyyjä
Puh. 010 764 1517
nico.kirsila@sok.fi

Veikko Kortelainen

Jälkimarkkinointipäällikkö
Puh. 010 764 1512
veikko.kortelainen@sok.fi

Katsastus

A-katsastus

Puh. 040 674 6875

Hallinto

Ilkka Häkkänen

Autokaupan toimialajohtaja
Puh. 050 375 0106
ilkka.hakkanen@sok.fi

Matti Lantta

Jälkimarkkinoinnin ryhmäpäällikkö
Puh. 040 545 2887
matti.lantta@sok.fi

Satu Vauhkonen

Talousasiantuntija
Puh. 044 791 3612
satu.vauhkonen@sok.fi

Sari Sopanen

Myynti- ja markkinointisihteeri
Puh. 044 598 3213
sari.sopanen@sok.fi

Sini Halinen

Myyntisihteeri                                            
Puh. 044 791 3874
sini.halinen@sok.fi

Julia Tiihonen

Myyntisihteeri
Puh. 044 791 3619
julia.2.tiihonen@sok.fi

Birgit Tiusanen

Myynnin tuki /
Myyntisihteeri
Puh. 050 341 1063
birgit.tiusanen@sok.fi

Petri Sirén

Vaihtoautopäällikkö
Puh. 050 470 1405
petri.siren@sok.fi

Ota yhteyttä

Täytä yhteystietosi ja olemme sinuun yhteydessä mahdollisimman pian.