Autokaupat myös etänä – ilmainen kotiintoimitus ja 14 vrk palautusoikeus. Lue lisää!

Autokauppiaasi Savonlinnassa

Olemme luotettava ja vastuullinen asiakasomistajan täyden palvelun autokauppa Savonlinnassa. Meiltä saat alueen ainoana autoliikkeenä huollon palveluista S-Etukortilla Bonusta ja maksutapaetua. Edustamme suosittuja laadukkaita automerkkejä; Toyota, Mercedes-Benz, Nissan, sekä Opel. Tervetuloa autokaupoille!

Suursavonauto Savonlinna

Etelä-Savon Auto

Karjalantie 4
57200 Savonlinna
Näytä kartalla

Soittaminen 010-numeroihin:
0,0835 €/PUH.+0,1209 €/MIN

Myynti

Ma-Pe 09.00-17.00
La 10.00-14.00
Puh. 010 764 1630

Huolto

Ma-Pe 07.30-16.30
La suljettu
Puh. 010 764 1620
huolto.savonlinna@sok.fi

Varaosat

Ma-Pe 8-16.30
La suljettu
Puh. 010 764 1610
varaosat.savonlinna@sok.fi

Henkilöstö

Myynti

Jari Hatakka

Automyyjä
Puh. 050 328 3411
jari.hatakka@sok.fi

Pasi Kettunen

Automyyjä
Puh. 045 840 4440
pasi.kettunen@sok.fi

Jani Parkkinen

Automyyjä
Puh. 050 401 1110
jani.parkkinen@sok.fi

Jarkko Parkkinen

Myyntipäällikkö
Puh. 050 567 8000
jarkko.parkkinen@sok.fi

Huolto

Juha Kauria

Jälkimarkkinointipäällikkö
Puh. 010 764 1621
juha.kauria@sok.fi

Kari Tavi

Huoltoneuvoja
Puh. 010 764 1623
kari.tavi@sok.fi

Johanna Pyrhönen

Huoltoneuvoja
Puh. 010 764 1622
johanna.pyrhonen@sok.fi

Korikorjaamo

Juha Kauria

Jälkimarkkinointipäällikkö
Puh. 010 764 1621
juha.kauria@sok.fi

Varaosat

Merja Lindblom

Varaosamyyjä
Puh. 010 764 1614
merja.lindblom@sok.fi

Juho Laukkanen

Varaosamyyjä
Puh. 010 764 1615
juho.laukkanen@sok.fi

Markus Soikkeli

Varaosamyyjä
Puh. 010 7641612
markus.soikkeli@sok.fi

Hallinto

Ilkka Häkkänen

Autokaupan toimialajohtaja
Puh. 050 375 0106
ilkka.hakkanen@sok.fi

Matti Lantta

Jälkimarkkinoinnin ryhmäpäällikkö
Puh. 040 545 2887
matti.lantta@sok.fi

Jaana Heiskanen

Myyntisihteeri
Puh. 010 764 1603
jaana.s.heiskanen@sok.fi

Ota yhteyttä

Täytä yhteystietosi ja olemme sinuun yhteydessä mahdollisimman pian.